METALUL BUZĂU ESTE DE NEOPRIT

0
242

Metalul Buzău este de neoprit în Liga a 3-a. Formația buzoiană a învins, sâmbătă, cu 3-0 și principala contracandidată din play-off-ul seriei a 2-a, CSM Focșani.

Metalul a deschis scorul în minutul 22, după un joc oarecum echilibrat. A înscris Adi Moldovan, omul de gol al buzoienilor, după plecarea lui Sergiu Arnăutu. Același Moldovan a marcat, din nou, în repriza secundă, la patru minute de la reluare. Focșănenii au ieșit la joc în speranța unei reveniri miraculloase, însă tot buzoienii au controlat jocul și au mai înscris o dată cu 25 de minute înainte de final. De această dată a marcat Marius Tudorică.

În urma acestui rezultat, Metalul a adunat 55 de puncte, cu 10 mai multe decât cea de-a doua clasată, CSM Focșani. La o astfel de diferență, echipa buzoiană nu mai poate pierde primul loc al clasamentului.

Etapa viitoare, Metalul Buzău joacă în deplasare cu Sporting Liești. Meciul va avea loc, sâmbătă, 13 aprilie.