METALUL BUZĂU, DE NEÎNVINS

0
244

Metalul Buzău nu știe ce este înfrângerea. A demonstrat-o și ultima partidă, din deplasare, cu CSM Focșani. Chiar dacă este demult calificată pentru barajul de promovare în liga secundă, echipa buzoiană a câștigat, din nou, de această dată cu 1-0.

În prima repriză, buzoienii au dominat jocul însă nu au avut ocazii clare de joc. Echipa din Focșani a început bine partea a doua a  meciului și a avut o serie de lovituri de colț consecutive, dar apărarea Metalului s-a descurcat fără să primească gol. Buzoienii au reușit să înscrie, în minutul 80, prin Moldovan, dintr-o lovitură de pedeapsă, obținută după o cursă de peste 30 de metri a lui Saim Tudor. Acesta a driblat inclusiv primul apărător din careul Focșaniului, dar a fost faultat de Ciopa.

S-a încheiat 1-0 pentru Metalul, care conduce detașat seria a 2-a  și se pregătește pentru meciurile de baraj.