VICTORIE PENTRU GLORIA, ÎN AL DOILEA AMICAL, DIN CANTONAMENT

0
287

Gloria Buzău s-a impus, marți după amiază, cu 2-0, în cea de-a doua partidă de pregătire din cantonamentul din Turcia, cu naționala de tineret a statului Kîrgîzstan.

Pentru Gloria Buzău au înscris Crişan, în minutul 18, cu o lovitură de cap din marginea careului de şase metri şi Tănasă, în minutul 34, după o pasă a lui Pârvulescu.

Echipa lui Prepeliță a reuşit să facă un joc bun, în compania unei formaţii care în urmă cu câteva zile, a remizat cu selecţionata similară a Irak-ului, scor 0 la 0, şi care a fost învinsă de Dinamo Kiev cu 4 la 1.

Pentru buzoieni urmează un nou amical Shkupi Skopje, vicecampioana Macedoniei, echipă care a fost eliminată din Europa Conference League în acest sezon de către Levski Sofia. Partida cu macedonenii este ultima a stagiului de pregătire din Antalya. Meciul este programat pe 9 februarie.