HC BUZĂU NU A REUȘIT SURPRIZA

0
227

Handbal Club Buzău nu a reușit vreo surpriză în partida de duminică, cu Steaua, la București.

Jucătorii lui Gabriel Armanu  au început, totuși, bine meciul și conduceau cu 9 la 7 la jumătatea primei reprize. Steliștii au revenit însă puternic, reușind să preia conducerea, 12 la 10, în minutul 20. Diferența de două lungimi s-a menținut până la pauză, moment în care bucureștenii conduceau cu 17-15.

Și debutul reprizei a doua a fost bună pentru handabaliștii buzoieni. Au egalat la 19 și au preluat chiar conducerea, cu 20-19. Ca și în prima repriză, steliștii au revenit în joc și au trecut la conducere, 22-21, patru minute mai târziu. Bucureștenii au controlat apoi jocul cu un avantaj de două-trei goluri, diferență consemnată și la final, atunci când tabela a arătat 33 la 30.

Pentru Handbal Club Buzău urmează un nou duel de foc, astăzi, cu Dinamo, echipă cu 21 de victorii din tot atâtea posibile. De asemenea, pe 16 aprilie este programat un meci cu o miză infinit mai mare pentru buzoieni, cel din Cupă, cu CSM București.