ÎNCĂ O VICTORIE ÎN AMICALE

0
371

Gloria Buzău a încheiat pregătirile de iarnă cu încă o victorie. Într-un meci de pregătire, disputat, sâmbătă, la Baza Sportivă Ariceștii Rahtivani, echipa din Crâng s-a impus în fața Petrolului Ploiești cu scorul de 3-1.

Buzoienii au profitat, însă, de formula experimentală trimisă în teren de Petrolul. Pentru această partidă amicală, antrenorul Florin Pîrvu a preferat să trimită în teren rezervele și jucătorii cu mai puține minute din lotul formației ploieștene.

Scorul final a fost 1-3, buzoienii preluând conducerea încă din debutul partidei, prin Chică-Roșă. Echipa ploieșteană a egalat la începutul reprizei secunde, golul fiind reușit de Dumitriu. Gloria Buzău s-a desprins spre finalul meciului, când au mai înscris Dandea și Georgiev.

În primul meci oficial al anului, buzoienii vor întâłni, pe terenul sintetic de la Buftea, formaţia Progresul Spartac Bucureşti. Meciul va avea loc, duminică, 25 februarie, începând cu ora 14.00.