O NOUĂ ÎNFRÂNGERE PENTRU GLORIA BUZĂU

0
338

Un nou eșec amar pentru Gloria Buzău, chiar de Ziua Națională a României. Trupa din Crâng a pierdut, în fața propriilor suporteri, 0-2, cu Csikszereda, după un meci la începutul căruia era mare favorită.

Primele ocazii au aparținut buzoienilor, însă jucătorii din Miercurea Ciuc au fost cei care au înscris, la capătul unui contraatac. În minutul 43, oaspeții și-au majorat avantajul, după o lovitură de colț. Balonul a fost respins până la marginea careului, de unde Pinter a șutat nestingherit, de la 14-15 metri.

În repriza a doua, Gloria a atacat cu toate liniile, însă n-a reușit să înscrie nici măcar golul de onoare, deși a avut câteva oportunități mari de a marca prin Chică-Roșă și Angelov. La finalul meciului, spectatorii au cerut demisia lui Andrei Prepeliță.

După înfrângerea de vineri, Gloria Buzău a coborât pe locul 5, cu 25 de puncte.