NOI TITLURI NAȚIONALE PENTRU EDUARD IONESCU

0
253

Noi medalii pentru buzoianul Eduard Ionescu. El a câștigat două titluri naționale, dar și o medalie de bronz la Campionatele Naționale de tenis de masă pentru tineret, de la Izvorani. În finala la individual, Eduard Ionescu s-a impus, clar, cu 4 la 0, contra lui Horia Ursuț.

Buzoianul a obținut medalia de aur și la dublu-mixt, probă în care a făcut pereche cu Bianca Mei-Roșu, și ea o sportivă cu un an excepțional, campioană europeană la dublu-mixt.

Cel mai bun jucător al României la această categorie de vârstă nu s-a oprit la cele două medalii. Eduard a obținut și medalia de bronz la dublu-masculin, alături de coechipierul de la Steaua, Darius Movileanu.

Cel mai probabil, din 2024, Eduard Ionescu nu va mai participa la competițiile de tineret, deși, cel puțin la nivel național și european ar avea dreptul. Buzoianul a ales deja să facă un salt competițional, concurând în Bundesliga, unul dintre cele mai importante campionate din lume.