0
277
Sursa foto: Facebook//Gloria Buzău Handbal

SCM Gloria Buzău nu a reușit să scoată punct nici la Vâlcea, după ce pierduse cu Brăila și Bistrița.

Handbalistele din Buzău au jucat, însă, bine primele zece minute, conducând chiar, cu 5 la 4, în minutul 11. A urmat, din păcate, o perioadă nefastă, în care Gloria nu a reușit să înscrie, timp de aproape alte zece minute. La pauză, SCM Rm. Vâlcea conducea detașat cu 13-9.

Și partea secundă a meciului tot vâlcencele au fost mai bune, o echipă incredibil de omogenă, având în vedere că multe jucătoare au venit în această vară. Handbalistele de la Gloria nu doar că au reușit să surmonteze diferența de pe tabelă, ci au fost conduse, în câteva rânduri, chiar și cu șapte goluri. S-a încheiat 30-24 pentru SCM Rm. Vâlcea, un scor care arată diferența din teren.

După trei etape, SCM Gloria Buzău este lanterna roșie a Ligii Florilor, cu zero puncte, la egalitate cu Mioveni, Cisnădie și Știința București.