EGAL PE TERENUL VICECAMPIOANEI

0
182

Punct prețios obținut, duminică, de Handbal Club Buzău pe terenul vicecampioanei Minaur Baia Mare. jucătorii buzoieni puteau chiar câștiga partida, după ce au fost conduși timp de 50 de minute, însă băimărenii au egalat în ultima secundă a meciului.

Minaur Baia Mare s-a aflat la cârma partidei și a condus în mare parte, confruntarea.

La pauză, gazdele conduceau cu un gol, 12-11, iar reluarea partidei nu a adus mari schimbări.

Buzoienii și-au revenit, însă, din minutul 43, când tabela arăta 20-17 pentru Minaur. Jucătorii de la Handbal Club Buzău au recuperat diferența și chiar au preluat conducerea, în minutul 59 deți­nând un avans de două goluri: 25-27. Băimărenii au înscris pentru 26-27 și, deși mai erau 10 secunde din meci și aveau atacul, buzoienii s-au precipitat și au pierdut balonul. Minaur a izbutit miracolul înscriind în ultima secundă, pentru un egal, 27-27, cu ghinion pentru Handbal Club.