DOAR UN EGAL LA MIOVENI

0
279

Gloria Buzău a obținut doar un egal, 0 la 0, marți, la Mioveni, deși era favorită certă, contra unei echipe căreia foarte puțini îi dădeau șanse.

Prima mare ocazie a trupei din Crâng a fost semnată de Pervan, jucătorul croat șutând puternic sub bară, după ce, inițial, a trimis din lovitură liberă în zid. Șutul acestuia a fost scos în corner de Croitoru. Argeșenii au avut două ocazii notabile după acțiuni purtate în viteză, finalizate cu șuturi care au trecut puțin pe lângă poarta lui Greab. Chiar înainte de pauză, Dumitru și Tănasă au ratat, lăsând tabela nemodificată.

În repriza secundă, jocul Gloriei s-a stins, meciul îndreptându-se, către un 0-0 previzibil. Nici schimbările făcute de Prepeliță nu au adus inspirația așteptată de pe banca tehnică. Golan, Mihaiu și Angelov nu au reușit să facă diferența. S-a terminat egal, după un meci pe care, în viziunea multora, echipa gazdă a avut cele mai mari ocazii.