O NOUĂ VICTORIE CATEGORICĂ

0
345

Gloria Buzău s-a impus categoric și al doilea meci de pregătire din cantonamentul de la Brașov. Formația lui Andrei Prepeliță a câștigat cu 8-0 duelul cu Kids Tâmpa, echipă din Liga a 3-a. Partida s-a disputat pe Stadionul ICIM din Brașov, iar până la pauză echipa buzoiană a marcat de patru ori.

Dominik Radic a fost omul primelor 45 de minute, el marcând jumătate din goluri, în minutele 2 și 36. În acest interval a punctat și Cristian Dumitru, în minutul 9, și Marko Pervan, în minutul 20, din lovitură de la 11 metri.

Andrei Prepeliță a schimbat garnitura în repriza a doua, dar jucătorii săi au arătat aceeași poftă de joc ofensivă. A punctat de două ori Andreas Mihaiu, autor al reușitelor din minutele 55 și 85.

Primul gol al reprizei secunde a fost însă trecut în contul lui Idan Golan, la cinci minute de la reluare, iar Dor Edri a punctat și el, în minutul 65. S-a terminat 8-0 pentru Gloria Buzău, care arată o poftă ofensivă impresionantă în perioada de pregătire.