CAMPIONI NAȚIONALI LA ,,PALETA DE ARGINT”. GALERIE FOTO

0
175

Sala Sporturilor din Buzău a fost, recent, gazda celui mai important turneu național dedicat copiilor – ,,Paleta de Argint”, organizat de Federația Română de Tenis de Masă. Copiii legitimați la clubul CSM Buzău au înregistrat rezultate remarcabile și au devenit campioni naționali la categoria de vârstă 6-10 ani.

Competiția a adunat la start aproape 200 de copii din toată țara și a constat atât în meciuri la simplu, cât și pe echipe. Antrenați de Verginica Miroiu și George Swartz, copiii legitimați la CSM Buzău au obținut primul loc la echipe băieți și locul 2 la echipe fete.

La final, clubul buzoian a acumulat 73 de puncte și s-a clasat pe prima poziție, fiind urmat de CSS Slatina, cu 58 de puncte și de CS Comunal Dumbrăvița, care a strâns 39 puncte.