NOU PAS GREȘIT

0
183

Un nou pas greșit făcut de Gloria Buzău în tentativa de a ajunge în play-off-ul eşalonului secund. Luni seară, în Crâng, în penultimul meci al etapei a 11-a, buzoienii au terminat la egalitate, 0-0, cu nou-promovata Progresul Spartac, a doua remiză albă consecutivă după cea de la Timişoara. Echipa din Crâng a avut o primă repriză lipsită de prospețime, în fața unor adversari care s-au apărat bine. Chiar dacă în a doua repriză Gloria a intrat mai decisă și a avut ocazii uriașe de gol, echipa lui Mihalcea n-a reușit să marcheze. În ultimul minut al prelungirilor, atacantul Vali Alexandru a fost la un pas de a aduce victoria, dar a ratat din careu. Partida s-a terminat cu o remiză albă, 0-0, rezultat care poziționează echipa din Crâng pe locul 8 în clasament. Situația Gloriei este din ce în ce mai dificilă, având în vedere că, săptămâna viitoare, urmează deplasarea la Galați, cu Oțelul, o formație nou-promovată, dar care, sub comanda lui Dorinel Munteanu este pe podiumul Ligii secunde.