ÎNCĂ DOUĂ NOI TITLURI PENTRU BUZOIANCA MARINA BABOI

0
1749
Sursa foto: Arhivă

Buzoianca Marina Baboi a încheiat cu succes participarea la cea de-a 67-a ediţie a Internaţionalelor României de atletism seniori, eveniment care a avut loc sâmbătă și duminică, la Craiova.  Sprintera numărul 1 a României a câştigat fără emoţii cursa de 100 de metri. Marina a terminat cursa cu timpul de 11,91 secunde. După titlul cucerit în prima seară, în proba ei favorită, Marina a revenit pe pistă duminică seară, pentru a doua cursă din program, finala de la 200 de metri. Așa cum era de așteptat, a fost o cursă dominată copios de Marina şi încheiată cu timpul de 24,11 secunde. Palmaresul Marinei la Internaţionalele României de seniori cuprinde acum nu mai puțin de 11 medalii: 9 titluri de campioană şi două medalii de argint. Următoarea competiţie la care buzoianca Marina Baboi va lua startul va avea loc tot la Craiova. Pe 18 și 19 iunie, pe stadionul de atletism din Craiova, se vor desfășura Campionatele Balcanice de seniori.