N-A AVUT NICIO ȘANSĂ

0
313

Handbal Club Buzău n-a avut nicio șansă în meciul disputat sâmbătă seară, la Sala Sporturilor, împotriva campioanei, Dinamo București, în etapa a 10-a a Ligii Naționale. Cu un lot de cinci stele, cea mai bună echipă din handbalul masculin românesc a întâmpinat, însă, o rezistență solidă în prima repriză din partea echipei buzoiene, în poarta cărora tânărul Eugen Crăciunescu a făcut adevărate minuni. De altfel, portarului celor de la Handbal Club i se datorează și diferența mică la pauză, 17-15 în favoarea alb-roșilor.

Așa cum era de așteptat, în a doua parte a jocului, echipa buzoiană nu a mai contat în joc, iar Dinamo s-a desprins și la 11 goluri diferență! S-a terminat 24-35, înfrângere în urma căreia Handbal Club Buzău a coborât până pe locul 9 în Liga Zimbrilor. Sâmbătă, echipa din Buzău va da piept, în deplasare, cu un alt adversar de top, Minaur Baia Mare.