EGAL CU FCSB

0
289

Rezultat bun pentru Gloria Buzău, într-un meci amical disputat, în weekend, cu FCSB, liderul primei ligi. Formația din Crâng a remizat, scor 1-1, într-o partidă în care a condus și a fost egalată înainte de pauză.

Gloria a fost săptămâna trecută într-un semi-cantonament la Curtea de Argeș, pe care l-a încheiat cu un amical de lux jucat la marginea Capitalei, la baza de pregătire a FCSB. Meciul de pregătire s-a încheiat la egalitate, 1-1, ambele goluri fiind marcate în prima repriză. Buzoienii au deschis scorul în minutul 7, printr-un jucător împrumutat chiar de la FCSB, Matei Tănasă. Pentru bucureșteni a înscris David Miculescu în minutul 41.

Gloria Buzău va începe play-off-ul Ligii a 2-a de pe locul 4, cu 34 de puncte, iar în prima etapă joacă în deplasare la Hunedoara, cu Corvinul, echipă aflată pe locul 3. Partida va avea loc, joi, 28 martie, de la ora 19:00.