ÎNCĂ DOUĂ TITLURI NAȚIONALE

0
241
Sursa foto: Arhivă

2024 a început perfect pentru buzoianca Marina Baboi. Dacă la sfârșitul lunii ianuarie, atleta de la SCM Gloria Buzău a triumfat la Cupa României, unde și-a adjudecat medaliile de aur în probele de 60 m și 200 m indoor, în acest weekend, sprintera și-a trecut în palmares noi performanțe.

Sâmbătă seară, buzoianca a dovedit că este cea mai rapidă atletă a României, în cadrul Campionatului Național de Seniori, Under 23. Marina Baboi a câștigat proba de 60 de metri, cu un finish irezistibil pe ultimii metri.

Duminică, 18 februarie, a fost o nouă zi fastă pentru Marina, care a obținut un nou titlu național. Buzoianca a luat startul și în proba de 200 de metri, pe care a câștigat-o fără mari probleme.