PRIMUL AMICAL PENTRU GLORIA BUZĂU

0
343

Gloria Buzău a disputat primul meci amical, la aproape o săptămână de la reunire. Echipa din Crâng s-a impus, sâmbătă, în fața celor de la CSM Rm. Sărat, cu 3-1, după ce, la pauză, scorul a fost egal, 0-0.

Andrei Prepeliță a introdus pe teren, la Rm. Sărat, toți jucătorii valizi, dar și achizițiile făcute în această iarnă, ultimii doi veniți fiind Alexandru Dandea și Radu Crișan. Cei doi chiar au intrat pe teren din primul minut, dar prima repriză nu a consemnat vreun gol.

După pauză Gloria Buzău a arătat mai bine, și a marcat  repede, de două ori, prin Cristian Dumitru, în decurs de numai două minute, 53 şi 55. Al treilea gol pentru Gloria Buzău a fost reușit în minutul 71, de Valentin Dumitrache. Pentru CSM Râmnicu Sărat a marcat Florin Cazan.

După acest prim amical, Gloria Buzău mai are programat un test cu CS Dinamo, la finalul acestei săptămâni. Ulterior, jucătorii lui Andrei Prepeliță vor face un cantonament în Turcia, în perioada 30 ianuarie – 10 februarie.