GLORIA BUZĂU A RATAT CALIFICAREA

0
256

Gloria Buzău a dezamăgit și în Cupa României, ratând calificarea în sferturile de finală ale competiției. Echipa din Crâng a încheiat la egalitate, marţi, partida susținută în deplasare, la Buftea, cu CS Tunari, într-un meci din cadrul grupei D a Cupei României.

Formația din Liga a 3-a a deschis scorul repede, în minutul 6, prin Luca Florică. Buzoienii au ripostat prin şutul lui Pîrvulescu, din minutul 27, şi au reuşit să egaleze în partea secundă, când Ionuţ Nadolu a înscris cu capul.

În minutul 63 al partidei, la scorul de 1-1, Diogo Izata a trimis balonul în plasă, însă golul buzoienilor a fost anulat de către arbitrul partidei pentru un fault la portar.

Pe reluări se vede, însă, clar cum goalkeeper-ul este călcat pe picior de către un coechipier. Totuși, partida nu a beneficiat de arbitraj video, motiv pentru care decizia arbitrului a rămas neschimbată.

Cu o victorie, jucătorii Gloriei Buzău s-ar fi calificat în sferturile Cupei, depășind prim-divizionara FC Voluntari.