HANDBALIȘTII BUZOIENI AU FOST ÎNVINȘI ÎN MOLDOVA

0
229

Una caldă, una rece pentru Handbal Club Buzău, în Liga Națională masculină. Buzoienii n-au reușit să se întoarcă de la Suceava cu puncte, după un meci echilibrat, în care jocul a mers, numai că portarii au avut un procentaj extrem de slab.

În ciuda evoluției slabe a celor din poartă, Handbal Club a ținut aproape de adversari, meciul fiind decis abia în ultimele 10 minute. Pe contraatac, CSU Suceava s-a distanțat la 3 goluri, moment psihologic căruia buzoienii nu i-au făcut față. Câteva minute mai târziu, gazdele înscriau, din nou, pentru 38-32, pecetluind soarta partidei.  Buzoienii au mai redus din diferență însă doar pentru statistici. La final, 39-35 pentru gazde, iar Handbal Club coboară până pe 8.

Etapa viitoare, formația buzoiană joacă acasă, cu Politehnica Timișoara. Meciul e programat sâmbătă, pe 7 octombrie.