GLORIA BUZĂU, CALIFICATĂ ÎN GRUPELE CUPEI ROMÂNIEI

0
341

Gloria Buzău merge în grupele Cupei României! Echipa buzoiană nu a avut prea mari emoții în partida din play-off-ul Cupei României, cu CSM Deva, din deplasare, care a dus-o în faza grupelor. Gloria Buzău s-a impus cu 2-0 în fața grupării din divizia a treia, marcând câte un gol pe repriză. Buzoienii au deschis scorul în minutul 14, prin Valentin Dumitrache, iar scorul final a fost stabilit de Matei Tănasă, autor al unei reușite din minutul 61.

Victoria echipei din Crâng cu CSM Deva a fost semnată de reușitele celor doi tineri, veniți la Buzău în această vară, amândoi sub formă de împrumut. Dumitrache a sosit de la Farul, iar Tănasă a ajuns de la FCSB U19. În precedentul joc din Cupa României, Gloria s-a impus, tot în deplasare, cu CSO Plopeni, scor 2-0. După partida din play-off-ul Cupei României, Gloria Buzău va întâlni, la Dej, Unirea, în etapa a 5-a de Liga 2. Confruntarea va avea loc sâmbătă, 2 septembrie, de la ora 12:00.