PARTIDĂ PE MUCHIE DE CUȚIT

0
255

Sala Sporturilor „Romeo Iamandi” a fost gazda disputei dintre HC Buzău și CSM Bucureşti, contând pentru etapa I a Ligii Zimbrilor, stagiunea 2023-2024. Bucureștenii au dominat meciul încă din primele 5 minute, după ce s-au distanțat de „Lupi” la trei goluri. A urmat o primă repriză cu multe răsturnări de scor, la capătul căreia buzoienii au intrat cu un avantaj de două goluri la cabine, 17-15.

Repriza secundă a fost la fel de disputată.  Încă de la debutul ei, ,,Lupii” s-au distanțat de bucureșteni la 3 puncte, după un 7 metri transformat de Barros. Bucuria buzoienilor  nu a durat prea mult…mai exact 3 minute, atunci când CSM a egalat. Aproape de sfârșitul partidei, bucureștenii s-au distanțat la 2 goluri, ultimul fiind dat cu doar trei secunde înainte de fluierul final. HC Buzău va avea un meci extrem de dificil pe 3 septembrie, cu Minaur Baia Mare.