O NOUĂ VICTORIE ÎN AMICALE

0
244

Gloria Buzău a părăsit, miercuri, cantonamentul de la Mogoșoaia și s-a deplasat la București, în ”Ștefan cel Mare”, pentru un amical cu echipa din Liga 3 CS Dinamo București. Trupa din Crâng s-a impus cu 3-1 trupa, după ce a revenit de la 0-1 în fața echipei bucureștene.

Pe stadionul Dinamo, gazdele au deschis scorul încă din minutul 4, însă israelianul Idan Golan a adus egalare în minutul 20. Desprinderea a venit abia în minutele de final. Croatul Dominik Radic a înscris în minutul 89, iar tabela a fost modificată pentru ultima dată în primul minut al prelungirilor, când a punctat Radu Zamfir.

Anterior, Gloria Buzău a mai disputat trei jocuri amicale, în care a înregistrat două victorii la scor și un egal: 15-0 cu Abatorul Slobozia, 8-0 cu Kids Tâmpa Brașov și 1-1 cu CSM Slatina.