UN NOU AMICAL

0
246

Gloria Buzău a mai disputat un amical, în perioada de pregătire. Deși se află într-un stagiu de pregătire la Mogoșoaia, unde va sta până pe 22 iulie, echipa din Crâng a făcut deplasarea, sâmbătă, în județul Olt, pentru duelul cu CSM Slatina. S-a terminat 1-1 partida, rezultatul fiind înregistrat încă după primele 45 de minute.

CSM Slatina a deschis scorul, la puține minute de la fluierul de start, când a punctat Alexandru Marin. Gloria Buzău a restabilit repede egalitatea, prin Marko Pervan.

Gloria Buzău a câștigat categoric primele două meciuri amicale: 9-0 în duelul cu Kids Tâmpa Brașov și 15-0 cu Abatorul Slobozia. Pentru jucătorii lui Andrei Prepeliţă urmează un nou joc de verificare, miercuri, de la ora 18.00, în “Ştefan cel Mare”, cu CS Dinamo.