DOAR UN EGAL, PENTRU GLORIA BUZĂU

0
175

Gloria Buzău a ratat șansa unei victorii, în ultimul său meci programat în Liga a-2-a în 2022. În deschiderea etapei a 16-a a sezonului regular, echipa din Crâng a reușit doar un egal, 1-1, în jocul disputant, ieri, cu Steaua, în Ghencea. Echipa lui Adrian Mihalcea a reușit să înscrie încă din minutul 3, când Boiciuc a primit o pasă bună de la Ariel Lopez și a înscris cu un șut plasat. Steliștii au restabilit egalitatea în startul reprizei secunde, cu un gol marcat de Bărbulescu, după un assist al lui Mihăescu. Cei de la Gloria Buzău ar fi putut modifica încă o dată tabela în minutul 75, dar mingea șutată de Sampaio din lovitură liberă a ocolit vinclul, iar partida s-a încheiat cu scorul de 1-1. Gloria Buzău, cu 26 de puncte, a urcat pentru moment pe locul 6, la egalitate cu Unirea Dej (locul 5), însă are șanse reduse să termine anul pe poziție de play-off, riscând să fie depășită chiar de două echipe până la finalul etapei. Trupa lui Adrian Mihalcea mai are însă de disputat un meci oficial în acest an, pe 8 decembrie, la Galați, cu SC Oțelul, de la ora 20:00, în etapa a 3-a a fazei grupelor Cupei României.