O NOUĂ O VICTORIE LA SCOR PENTRU FC BUZĂU

0
369
Sursa foto: Arhivă

Vineri, formația lui Cristi Pustai a disputant al doilea meci de pregătire al iernii și a repetat scorul din amicalul disputat la Râmnicu Sărat, impunându-se cu 5 la 1, în fața Metalului Buzău, pe terenul sintetic din Crâng. În minutul 13 era deja 2 la 0 pentru FC Buzău. Primul gol a fost marcat de căpitanul Cristian Ciobanu, în minutul 10, din penalty. După trei minute, Alin Cârstocea a majorat scorul. Metalul a redus din diferență, dar la pauză s-a terminat 3 – 1 pentru FC Buzău, după ce mijlocașul Ciobanu a reușit dubla.

La șapte minute după reluarea jocului, același căpitan Ciobanu a marcat pentru a treia oară, iar în minutul 70 Alin Manea s-a trecut și el pe lista marcatorilor. S-a terminat 5 – 1 pentru echipa antrenată de Cristi Pustai, același rezultat înregistrat în primul amical la iernii, cu CSM Râmnicu Sărat. Următorul meci de pregătire pentru FC Buzău este programat sâmbătă, 5 februarie, cu Metaloglobus.