GLORIA BUZĂU ÎNVINSĂ LA UN GOL DIFERENȚĂ DE CSM BUCUREȘTI

0
636
Sursa foto: CSM Bucuresti/Facebook

Elevele lui Ovidiu Mihăilă au fost foarte aproape să producă o nouă surpriză în meciul de aseară, din Sala Sporturilor. Buzoiencele au avut un debut de partidă fabulos. Au condus cu trei goluri diferență, 9-6, iar la pauză au intrat cu scorul de 15-14 în favoarea lor. Handbalistele Gloriei au mai condus în repriza secundă cu 16-14, după care CSM București a preluat controlul. Aproape de finalul partidei, când scorul arăta 28-24 pentru CSM, cu două jucătoare mai puțin pe teren, ,,tigroaicele” nu au mai înscris, iar buzoiencele au înscris trei goluri consecutiv. Nu a mai fost însă timp pentru a egala scorul și meciul se încheie cu victoria echipei CSM București. În timpul partidei, extrema stânga a Gloriei Buzău, componentă a naționalei României, Ana Maria Iuganu s-a accidentat și nu a mai putut evolua în ultimele 10 minute ale disputei.