UN NOU PAS GREȘIT PENTRU METALUL BUZĂU

0
200
Sursa foto: Arhivă

Echipa buzoiană a pierdut în deplasarea de la Braniștea, în etapa 13-a din Liga 3, sâmbătă, 19 noiembrie. Partida s-a jucat pe stadionul ‘Oțelul’ din Galați, iar Unirea Braniștea s-a impus cu 1-0 (la pauză 1-0), trupa gălățeană reușind să relanseze lupta pentru accesul în turneul play-off. În urma eșecului suferit de elevii lui Vali Stan, CSM Rm Sărat s-a desprins la patru puncte în fruntea clasamentului din Seria a 2-a, după victoria de pe teren propriu, vineri, 18 noiembrie, 4-0 cu Viitorul Ianca.

Cea de-a treia echipă buzoiană din Liga a 3-a, Voința Limpeziș, a obținut un punct în deplasarea de la Brăila, cu Dacia Unirea. Partida a avut  loc, sâmbătă, 19 noiembrie, și s-a încheiat 1-1 (la pauză 1-0). Condusă la pauză, formația din Limpeziș, locul 9 in clasamentul la zi, a revenit și a reușit un rezultat de egalitate grație golului reușit de Lemnaru. În urma acestui rezultat, Voința a acumulat 5 puncte în clasament.