VICTORIE MARE PENTRU HANDBAL CLUB BUZĂU

0
235
Sursa foto: Arhivă

Jucătorii lui lui Pero Milosevic au reușit să producă surpriza, surclasând, cu 32 la 26, CSM București, o echipă cu pretenții la cupele europene. Prima repriză a fost la discreția buzoienilor care au condus constant și distanțându-se în unele momente la 9 goluri pe tabelă. Avantajul detașat s-a păstrat și la pauză, atunci când tabela afișa un uluitor 19-11. Bucureștenii au încercat din răsputeri să revină în meci, în repriza secundă, dar Handbal Club Buzău a menținut o diferență sigură pe tabela de scor. S-a încheiat 36-26, o victorie clară și extreme de prețioasă. Pentru Handbal Club Buzău urmează o deplasare infernală, în Bucovina, pentru meciul cu Suceava. Buzoienii vor face o excursie de aproape 700 de kilometri dus-întors. În cazul unui rezultat bun, se poate spune, că în mare parte, ecuația retrogradării va fi rezolvată.