ÎNCĂ O ÎNFRÂNGERE PENTRU HANDBALIȘTII BUZOIENI

0
139

Handbal Club suferă a doua înfrângere din acest sezon. După ce a pierdut săptămâna trecută, cu Dinamo, echipa buzoiană a fost învinsă și de CSU Suceava, după un joc în care gazdele au condus în permanență.

Încă din prima parte a întâlnirii sucevenii au demonstrat că sunt mai buni. S-a jucat energic, cu o mare risipă de efort, iar handbaliștii buzoieni s-au făcut remarcați prin inexactitățile din atac.În aceste condiții, gazdele au intrat la cabine cu un ușor avantaj, 17-16.

Și în repriza a doua sucevenii au fost la cârma jocului. Handbal Club a avut un moment favorabil, în care părea că poate reveni în meci. Cu cinci minute înainte de final, era 31-30, însă o eliminare în tabăra buzoiană a spulberat șansele unui rezultat bun. S-a încheiat 36-32 pentru CSU Suceava, iar Handbal Club Buzău a coborât pe locul 6, cu 9 puncte din cincisprezece posibile. Pentru echipa buzoiană urmează două săptămâni infernale cu trei meciuri în campionat și unul în Cupa României.