VICTORIE PREȚIOASĂ PENTRU HC BUZĂU

0
133

Victorie prețioasă pentru Handbal Club Buzău împotriva CSM Focșani, o echipă obișnuită cu victoriile în confruntările directe.

Partida a început sub semnul echilibrului, ambele formații încercând să se apere cât mai bine. De aici a rezultat un meci încrâncenat cu goluri puține. La pauză, tabela arăta echilibrul de pe teren: 13 la 13.

În partea a doua, Handbal Club a fost echipa mai inspirată și a reușit să preia controlul partidei. Buzoienii s-au despins la trei goluri, în minutul 42, și au avut grijă să se mențină permanent în avantaj. S-a încheiat 29-25, pentru Handbal Club, după o partidă în care a demonstrat că poate să câștige cu mai multă atenție în apărare și mai multă precizie în atac.

Etapa viitoare, echipa buzoiană va juca la Vaslui, pe terenul unei echipe care a câștigat la limită cu noua promovată Făgăraș. Partida este programată, sâmbătă, 14 septembrie.