DEBUT CU STÂNGUL PENTRU SCM GLORIA BUZĂU

0
240

Surpriză neplăcută din partea handbalistelor de la SCM Gloria Buzău chiar la debutul în Liga Florilor. Formația buzoiană a pierdut, în premieră, pe teren propriu, cu CSM Târgu Jiu.

Handbalistele de la Gloria au început destul de rău partida, cu atacuri neinspirate și greșeli în defensivă. În aceste condiții, oaspetele s-au desprins chiar și la trei goluri și au intrat la cabine cu un avantaj consistent: 15-12.

Nici în a doua repriză jocul buzoiencelor n-a fost strălucit. Gloria s-a apărat și a reușit să egaleze la 24 cu cinci minute înainte de final. Ba chiar echipa buzoiană a preluat conducerea, 25-24, dar un time-out al oaspetelor a dereglat din nou jocul Gloriei. Jucătoarele din Tg Jiu au egalat, iar apoi au punctat de 3 trei ori fără ca echipa buzoiană să mai înscrie. S-a încheiat 25-28 pentru oaspete, rezultat pe care puțini l-ar fi anticipat la startul partidei.