ÎNFRÂNGERI PE LINIE PENTRU SCM GLORIA BUZĂU

0
355

Înfrângeri pe linie pentru handbalistele de la SCM Gloria Buzău la Cupa Craiovei. La turneul din Bănie au mai participat, pe lângă gazde, Dunărea Brăila și Râmnicu Vâlcea.

Buzoiencele au pierdut în primul meci, 32 la 34, cu SCM Craiova, după o partidă în care au fost conduse la pauză cu 7 goluri diferență, 10-17. Chiar dacă în repriza secundă jocul s-a mai echilibrat, diferența mare din prima parte a meciului nu a putut fi surmontată.

Același scor s-a înregistrat și în cel de-al doilea meci al Gloriei, partidă în care buzoiencele au cedat în fața celor de la Râmnicu Vâlcea.

Nici în ultima zi a turneului, echipa buzoiană nu a cunoscut gustul dulce al victoriei. Gloria a cedat și în fața Brăilei, 26-27, rezultat în urma căruia a încheiat pe locul IV competiția amicală.

SCM Gloria Buzău va mai disputa două turnee de pregătire, unul la Bistrița, în acest weekend, iar al doilea, în Franța.