VICTORIE AȘTEPTATĂ PENTRU CSM RM SĂRAT

0
309
Sursa:Facebook/CSM Rm Sarat

Victorie logică pentru CSM Râmnicu Sărat în partida cu Voința Limpeziș, în turul întâi al Cupei României.

Prima repriză a stat sub semnul echilibrului, ambele echipe buzoiene reușind să înscrie câte un gol. Pentru CSM Rm. Sărat a punctat Hăidan, iar pentru echipa din Limpeziș,  Manolache.

În repriza a doua, omogenitatea, dar și un plus de experiență au făcut diferența. Hăidan a reușit dubla pentru râmniceni, în minutul 58, iar Andrei Ignat a mărit diferența, în minutul 70, din penalty. S-a încheiat 1-3, pentru CSM Rm. Sărat, care va juca pe 7 august în turul doi al Cupei României.

Înainte de debutul partidei, cele două echipe buzoiene, aliniate la centrul terenului, au păstrat un moment de reculegere, în memoria lui Sorin Nazîru, tânărul portar de la SCM Rm. Sărat care s-a stins săptămâna trecută pe un pat de spital, din cauza unei infecții, cel mai probabil contractată de la piscină.

De asemenea, la finalul partidei, fotbaliștii din Rm. Sărat au afișat tricouri pe care era imprimată o fotografie cu  Sorin Nazîru, dedicându-i victoria tânărului portar decedat acum câteva zile.