EGAL ÎN SLOVACIA

0
414

Gloria Buzău a încheiat la egalitate al doilea și ultimul meci de pregătire din cantonamentul din Slovacia. Partida dintre formația din Crâng și Radomjle, echipă din prima ligă slovenă, s-a terminat 2-2.

Scorul a fost deschis de veteranul Constantin Budescu din penalty în minutul 9, iar slovenii au revenit înscriind de două ori până la finalul primei reprize. Golul egalizator al buzoienilor a venit în minutul 68, fiind reușit de noua achiziție Ricardo Matos.

În celălalt meci din cantonamentul din Slovacia, Gloria a cedat în fața celor de la Olimpia Ljubljana, cu 2-0. Anterior, echipa din Crâng a pierdut în fața Rapidului într-o partidă de pregătire, scor 1-4.

Sub comanda lui Andrei Prepeliță, Gloria Buzău a obținut, la finalul sezonului trecut, a patra promovare în prima ligă a fotbalului românesc.