METALUL ÎNVINSĂ, DIN NOU

0
400

Metalul Buzău nu a reușit să se impună nici în prima partidă din cea de-a doua manșă, decisivă, a barajului de promovare în liga a 2-a. Buzoienii au fost învinși de CSM Focșani, cu 2-1, dar păstrează șanse de a obține promovarea, în returul din Crâng.

Formația vrânceană a deschis scorul repede, în minutul 6, prin Enache, și a majorat diferența în repriza secundă, în minutul 70, după golul lui Gorovei. CSM Focșani mai putea înscrie, patru minute mai târziu, dar a irosit o mare ocazie de gol.

Din fericire, Metalul Buzău a înscris în minutul 88, prin Odoh Chika, la doar câteva minute după ce acesta a intrat în teren. Și vrâncenii mai putea marca, la o lovitură liberă, în minutul 90, din marginea careului, însă șutul a fost scos de sub bară de portarul Metalului.

S-a încheiat 2-1 pentru CSM Focșani, dar Metalul păstrează destule șanse de a răsturna soarta barajului de promovare,  miercuri, în returul de la Buzău.