METALUL BUZĂU, PREGĂTITĂ DE BARAJ

0
333

Ultimul meci din play-off-ul Ligii a 3-a a fost doar o formalitate pentru Metalul Buzău. Echipa din Crâng s-a impus clar, 4-0, și pe terenul celor de la Sporting Liești, deși a evoluat fără mai mulți titulari, menajați în perspectiva celor două duleuri din barajul de promovare.

Pentru buzoieni au înscris Chika, în minutul 8, Daniel Mihai, în minutul 60, și Vlad Moraru, de două ori, în minutele 26 și 63. În urma acestui rezultat, echipa buzoiană termină play-off-ul cu o linie de clasament de invidiat: opt victorii și un singur egal, din nouă meciuri disputate.

Buzoienii și-au aflat și adversara din prima rundă a barajului de promovare în liga a 2-a. Ei vor întâlni în dublă manșă pe FC Bacău, echipă care a obținut calificarea pentru baraj după ce a trecut, în derby-ul Seriei I, de CSM Bacău.

În primul meci, Metalul Buzău va întâlni FC Bacău, în deplasare, miercuri, 22 mai. Pentru partida programată de la ora 18.00, conducerea clubului buzoian asigură  suporterilor transport gratuit.