O PRIMĂ ȘANSĂ, RATATĂ

0
406

Gloria Buzău n-a reușit, din prima încercare, să obțină calificarea directă în Superligă. Buzoienii au pierdut, 1-2, la Cisnădie, cu Șelimbăr.

Prima repriză a început cum nu se poate mai bine pentru echipa din Crâng. Gloria a deschis scorul în minutul 13,  după o execuție frumoasă a lui Benzar. Buzoienii nu au reușit însă să țină prea mult timp de rezultat, sibienii egalând în minutul 32, prin Visic .

În partea a doua a întâlnirii, Gloria a încercat să țină de scor, rezultat care îi asigura calificarea directă. Formația din Crâng putea chiar înscrie golul doi, în minutul 62, când Perianu a șutat din 9 metri pe colțul scurt, dar portarul gazdelor a respins în corner. Dacă buzoienii n-au înscris, au făcut-o sibienii, în minutul 72. Visic a reluat cu capul o centrare excelentă a lui Monea, iar mingea s-a dus la colțul lung, lăsându-l fără replică pe Greab. Pe final, Gloria a atacat cu toate liniile, însă fără inspirație, iar golul egalării nu a mai venit.