ÎNCĂ O VICTORIE LA SCOR

0
172

Încă o victorie la scor de neprezentare pentru Gloria Buzău, în  cantonamentul din Bulgaria, de la Nisipurile de Aur. Trupa antrenată de Adrian Mihalcea nu a întâlnit însă Spartak Varna, așa cum se anunțase anterior, ci echipa secundă a echipei din prima ligă a Bulgariei. ”Satelitul” Spartak Varna 2 joacă în liga a treia și, după 15 etape trecute din acest sezon, ocupă locul 6 din 15 în seria de nord-est.

În fața unui adversar de nivel mult inferior, echipa din Crâng s-a impus fără probleme, cu scorul de 3-0.

Jucătorii Gloriei Buzău au avut 2-0 la pauză în amicalul cu Spartac Varna 2, după reușitele argentinianului Pablo Gaitan, încă din minutul 5, și brazilianului Dudu, în minutul 38. Scorul final a fost 3-0, după ce, în minutul 71, a mai înscris Andrei Pandele, una dintre achizițiile din această iarnă.

Următorul adversar al echipei buzoiene va fi Chernomorets Balchik, lider în aceeași serie a ligii a treia în care joacă Spartac Varna 2. Partida este programată miercuri, 8 februarie. Ulterior Gloria Buzpu o va mai întâlni pe prim-divizionara Cherno More Varna.