VICTORIE AȘTEPTATĂ

0
187
Sursa foto: Facebook//Metalul Buzău// Aurelian Trifan

Metalul Buzău și-a adjudecat, sâmbătă, toate cele trei puncte în deplasarea de la Dacia Brăila, în ultima etapă a Ligii a 3-a din acest an. Echipa din Crâng a învins cu 4-0 (la pauză 2-0), în urma reușitelor lui Puiu (minutul 5), Bardaș (minutele 33 și 51) și Moldovan (minutul 82). În urma acestui rezultat, buzoienii termină primele 15 etape pe locul 2 cu 32 de puncte, la patru puncte distanță de lidera CSM Râmnicu Sărat. Metalul a înregistrat zece victorii, două remize și trei înfrângeri, cu un golaveraj 38-10. În schimb, Voința Limpeziș a pierdut cu  2-4 în fața CSM Focșani și încheie anul pe poziția a 9-a, cu 5 puncte (o victorie, două rezultate de egalitate și 12 înfrângeri, golaveraj 20-56).