LA UN PAS SĂ RATEZE PLAY-OFF-UL

0
179

Eșec, în weekend, pentru Gloria Buzău, care este la un pas să rateze prezența în play-off-ul ligii secunde de fotbal. Echipa din Crâng a pierdut, vineri, pe teren propriu, meciul cu Concordia Chiajna, scor 0-1 (la pauză 0-1), într-un duel din etapa a 15-a. Meciul a fost destul de echilibrat, iar o fază fixă a făcut diferența în final. Unicul gol al partidei a fost marcat de Alexandru Stănică, în minutul 24. Formația buzoiană a trecut pe lângă egalare în câteva rânduri, însă nu au avut inspirație la finalizare, în fața unui portar slovac providențial. S-a terminat 1-0 pentru Concordia, la fel ca în sezonul regular trecut, tot la Buzău, atunci când trupa ilfoveană prindea în extremis play-off-ul, iar Gloria lui Pustai rămânea în play-out, deși a avut calificarea în buzunar, pe teren propriu. În etapa următoare, a 16-a, ultima din 2022, Gloria Buzău joacă joi, 1 decembrie, de la ora 15:00, în Ghencea, cu liderul Steaua.