EGAL CU DOUĂ GOLURI DE EXCEPȚIE

0
351
Sursa foto: digisport.ro

Gloria Buzău a remizat cu Oțelul, la Galați, 1-1, într-un meci din cadrul etapei cu numărul 12 a Ligii 2. Ambele goluri u fost de pus în ramă. Buzoienii au început mai bine confruntarea și au dominat teritorial. Insistența lor a dat roade și în minutul 37, argentinianul Pablo Gaitan a marcat cu un șut superb, la colțul lung, după o combinație excelentă cu Alexandru Boiciuc. Oțelul s-a aruncat în atac și a reușit egalarea în prelungirile primei părți. Ionuț Neagu a prins un șut fantastic, de la mare distanță, cu care nu i-a dat nicio șansă portarului Relu Stoian.

Repriza a doua a adus un joc fragmentat, în care ocaziile mari au lipsit. Buzoienii au mai avut emoții, după ce Ariel Lopez a fost eliminat, dar în cele din urmă scorul a rămas cel de la pauză, Oțelul Galați – Gloria Buzău 1-1. În urma acestui rezultat, Oțelul a rămas pe locul 4 în Liga 2, cu 22 de puncte, la egalitate cu Unirea Slobozia, în timp ce Gloria Buzău și-a păstrat locul 8, cu 19 puncte. În etapa următoare, Gloria Buzău va primi vizita celor de la ACS Viitorul Pandurii Tg. Jiu.