METALUL BUZĂU, DE NEOPRIT

0
206
Sursa foto: Arhivă

Metalul Buzău este de neoprit în actuala ediție a Ligii a 3-a de fotbal, iar distanţa faţă de echipele urmăritoare continuă să crească! Sâmbătă după-amiază, formația buzoiană a surclasat Voinţa Limpeziş, campioana judeţului Buzău, care pare că s-a rătăcit prin acest eşalon. A fost 7-1 pentru Metalul, după ce la pauză tabela arăta 4-0! Pentru Metalul au marcat: Marius Tudorică (minutul 15), Marian Târşa (minutele 16, 67), Cristian Onţel (minutul 22), David Antone (minutul 33), Paul Batin (minutul 58) şi Adrian Moldovan (minutul70), în timp ce oaspeţii au înscris unicul gol imediat după pauză, prin Stelu Costache. Ultimul hop, în această primă parte a sezonului, pentru jucătorii lui Vali Stan, va fi, sâmbătă, la Plopu, acolo unde Metalul joacă partida cu Viitorul Ianca. În schimb, a treia echipă buzoiană din liga a 3-a CSM Rm. Sărat a interrupt, sâmbătă, seria meciurilor fără înfrângere la Lieşti, acolo unde s-a disputat partida cu Unirea Braniştea. CSM a cedat la limită, 0-1, cu un gol încasat cu patru minute înainte de final.