DEBUT CU VICTORIE

0
224

Debut fără strălucire, dar de eficienţă maximă pentru Adrian Mihalcea pe banca tehnică a Gloriei. Marţi seară, în Crâng, în ultimul meci al etapei a 9-a a eşalonului secund, echipa buzoiană a învins-o la limită, 1-0, pe  CSC Şelimbăr. Pe finalul unei prime reprize în care cele două formații s-au duelat mai mult la centrul terenului, Vali Alexandru a înscris unicul gol al partidei.

Atacantul buzoienilor a reluat cu capul o centrare excelentă a lui Boiciuc, în minutul 41. În partea a doua, oaspeții au încercat să restabilească egalitatea, însă fără mari ocazii la poarta lui Stoian, iar Gloria Buzău a obținut toate cele trei puncte, la primul meci al lui Adrian Mihalcea pe banca echipei. Cu această victorie, Gloria a acumulat 16 puncte și a urcat pe locul 7 în clasamentul Ligii a doua.