WEEKEND PERFECT

0
224

Weekend perfect pentru cele trei echipe buzoiene din Seria a 2-a a Ligii a 3-a de fotbal. În etapa a 4-a, într-o partidă desfăşurată pe terenul sintetic, Metalul Buzău a învins campioana Galaţiului, nou promovata Unirea Braniştea, cu scorul de 3-0, prin golurile marcate de Cristian Onţel (minutul 44) şi Adrian Moldovan (în minutele 71, 73). A fost a patra victorie consecutivă şi pentru CSM Râmnicu Sărat, care s-a impus la limită, 1-0, pe terenul Victoriei Ianca. Unicul gol a fost marcat în prima repriză de Matei Constantinescu. Tot o victorie, prima, a fost repurtată și de campioana Buzăului, Voinţa Limpeziş, după trei înfrângeri la rând. Voinţa a trecut cu 4-0 de Dacia Brăila, formaţie ce activează în acest sezon cu un lot format aproape în întregime din copii şi juniori. Etapa viitoare va avea loc nu doar clasicul derby local, dar şi şi al seriei: CSM Râmnicu Sărat – Metalul Buzău, o dispută pentru şefia clasamentului!