UNII ÎNVINȘI, ALȚII ÎNVINGĂTORI

0
241
Sursa foto: Arhivă

Turneele play-off și play-out, se apropie de final şi în Liga a 3-a de fotbal. În play-off a fost penultima etapă şi, din păcate, Metalul Buzău a suferit o nouă înfrângere, cedând la limită, 1-2, la Bacău, pe terenul Aerostarului. Unicul gol al buzoienilor a fost marcat de mijlocaşul Alexandru Atomei, cu un sfert de oră înainte de final. Ultimul meci va avea loc, vineri seară, pe terenul sintetic din Crâng, de la ora 18.00, când Metalul va primi vizita câştigătoarei seriei şi marii favorite la promovare, Oţelul Galaţi. Vestea bună a venit din turneul play-out, unde CSM Rm. Sărat s-a impus cu 1-0 pe terenul liderei Sporting Lieşti, cu un gol marcat de Mădălin Socol în minutul 23. Tot vineri, de la 18.00, şi tot pe teren propriu vor juca şi râmnicenii, împotriva Viitorului Ianca, în penultima etapă a turneului.