ÎNFRÂNGERE LA SCOR PENTRU FC BUZĂU

0
294
Sursa foto: Arhivă

Înfrângere la scor de neprezentare, sâmbătă, pentru FC Buzău, la Dej, în ultima etapă din Grupa B a play-out-ului Ligii a 2-a. Formația din Crâng a fost învinsă cu 3-0 de Unirea, într-o partidă în care buzoienii au părut cu gândul doar la sezonul următor. Unirea Dej a deschis scorul în minutul 26 printr-un eurogol ,,semnat” de Angelo Cocian: șut cu dreptul de la 25 de metri, lateral stânga, în vinclul porții lui Avram. Tot el a dublat avantajul formației sale în minutul 40. Tabela de marcaj s-a modificat pentru ultima oară în minutul 83. Alex Pop a scăpat singur cu goalkeeper-ul buzoian și a trimis în plasă, din doi metri. S-a încheiat 3-0 pentru FC Unirea Dej, care încheie Grupa B a Play-out-ului pe locul 2, la un singur punct în spatele FC Buzău.