ÎNFRÂNGERE ÎN AMICAL PENTRU FC BUZĂU

0
297
Sursa foto: Arhivă

Meci greu pentru FC Buzău, în al treilea test de pregătire al iernii. Într-un meci disputat, sâmbătă, pe arena din Crâng, formația lui Cristi Pustai a fost învinsă de Metaloglobus București cu 2-1, cu două goluri marcate de oaspeți pe finalul întâlnirii. După o primă repriză echilibrată, încheiată cu un scor alb, Buzăul a deschis scorul la două minute după pauză, grație reușitei lui Pablo Gaitan.

Echilibrul s-a rupt pe final, după ce Cristi Pustai operase mai multe schimbări, în garnitura buzoiană. Alex Potecea a marcat de două ori pentru oaspeți, în minutele 78 și 90, ultima reușită venită în urma unei execuții superbe, din foarfecă. FC Buzău are însă ocazia să-și ia revanșa, întrucât se va deplasa la București, pentru încă un amical cu Metaloglobus. Pentru trupa lui Pustai mai urmează un amical cu CSM Focșani, pe 12 februarie, și încă unul cu Poli Iași, pe arena din Crâng, pe 16 februarie.