START PERFECT ÎN LIGA A III-A

0
320
Sursa foto: Arhivă

Cele două echipe buzoiene din Liga a III-a au debutat cu dreptul în noul sezon competițional. CSM Râmnicu Sărat a evoluat, pe teren propriu, în fața grupării CS Făurei. Partida s-a încheiat cu scorul de 2-1 pentru râmniceni. Golurile gazdelor au fost marcate de  Ricardo Mihalache, în minutele 36 și 42. Golul brăilenilor a fost marcat în minutul 73 de Stelian Nicoliță, nimeni altul decât fratele mai mic al patronului Bănel Nicoliță.

De partea celalaltă, Metalul Buzău a învins categoric, tot pe teren propriu, nou-promovata Dinamo Bacău. Partida s-a încheiat cu scorul de 5-0, care a însemnat un debut în forță pentru trupa lui Vali Stan. Sâmbătă, de la ora 17.00, la nicio lună de la întâlnirea din Cupa României, Metalul Buzău și CSM Râmnicu Sărat se întâlnesc, tot pe terenul sintetic din Crâng, în etapa a 2-a a campionatului. În Cupa României, Metalul a trecut de CSM Râmnicu Sărat cu scorul de 2-0.