TREI DIN TREI

0
1104

Concordia Chiajna continuă parcursul excelent în Liga 1. Echipa pregătită de Ion Moldovan are punctaj maxim cu noul antrenor, după 1-0 la Giurgiu, cu FC Voluntari.

Concordia a reuşit a treia victorie la rând în Liga 1, în faţa lui FC Voluntari. La Giurgiu, Lazăr şi-a încercat primul şutul de la distanţă, dar Bălgrădean a salvat. Imediat, portarul Concordiei a reţinut lovitura de cap a lui Achim. Tudorie a semnat o ratare importantă în minutul 28. Până la finalul primei reprize, Cernat a avut şi el două ocazii de a marca. Mai întâi, din lovitură liberă, apoi direct din corner, fază care l-a surprins pe italianul Caparco, intrat în locul lui Bălgrădean, accidentat. Concordia a dat lovitura în minutul 69 – Batin a luat o acţiune pe cont propriu, iar şutul său, deviat de Popescu, l-a păcălit pe Balauru. Gazdele au încercat să revină în joc, dar Ivanovici şi Tudorie nu au putut să înscrie la aceeaşi fază, spre disperarea lui Claudiu Niculescu. Caparco a salvat victoria oaspeţilor cu o intervenţie excelentă la devierea lui Tudorie.